Beslenme ve Diyetetik Bölümü "Beyaz Önlük Giyme Töreni" Gerçekleştirdi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri için “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi. Prof. Dr. Fuat SEZGİN Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Dekan Yardımcısı Dılhun Keriman Arserim Uçar, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Baydaş, Sağlık Bilimleri Fakültesi bölüm başkanları, Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyeleri ve elemanları ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencileri adına bölüm temsilcinin konuşması ile devam etti. Aynı zamanda 4. sınıf temsilcisi olan İrem Ece Tüysüz, “4 yıllık eğitim sürecimizde pandemi, ülke genelinde 6 Şubat'ta yaşanılan üzücü deprem felaketine rağmen diyetetik alanında daha iyi, donanımlı ve etkili bir şekilde yetişmek için uğraştık. Bu noktada gerek bizler gerekse hocalarımıza özverili çalışmalarından dolayı sonsuz teşekkür ederim.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Beyaz önlük giyme töreninde Sağlık Bilimleri Fakültesi akademisyenleri tarafından yaklaşık 40 öğrenciye önlük giydirildi. Önlük giyme töreninin ardından Öğr. Gör. Meryem Basatemür eşliğinde öğrencilerle Beslenme ve Diyetetik Meslek Yemin Töreni gerçekleştirildi. Tören günün anısına çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla ve ikram takdimiyle son buldu.