İş Sağlığı ve Güvenliği Öğrencileri Çalışma Sahasında

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) öğrencileri,  akademik bilgilerini uygulamada görme şansı veren araştırma ve incelemek amacıyla Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’ne teknik gezi düzenledi.

Bingöl Üniversitesi İSG Bölümü tarafından düzenlenen geziye çoğunluğunu 3.  Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu 67 öğrenci katıldı. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılan teknik gezi, öğrencilerin akademik bilgilerini uygulamada görme şansı veren araştırma ve inceleme gezisi olma özelliği taşıyor. Bingöl Üniversitesi tarafından tahsis edilen 2 araçla Elazığ’a giden öğrenciler, öncelikle Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimini ziyaret etti. Burada B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Nihal Akbay, Yasemin Aslantürk ve birim Yöneticisi Tufan Gündüz tarafından öğrencilere bazı üretim tesisleri ve fabrikalar gezdirildi. Teknik konular ve mevzuatlar hakkında değerlendirmeler yaparak, bilgi alışverişi yapan öğrenciler, programda plastik, metal, ahşap doğrama ve otokar olmak üzere 6 firmaya teknik gezi düzenleme fırsatı buldu.

İSG Bölümü’nce yapılan değerlendirmede, “ ‘İş, en iyi iş başında öğrenilir’ ve ‘işi, en iyi yapan kişi bilir’ deyimlerinden hareketle öğrencilerin bilgi, görgü ve deneyimlerini arttırmaları yönünde öğrencilere büyük katkı ve memnuniyet sağlamıştır” ifadelerine yer verildi.