Fakültemizde 2 Yeni Laboratuvarın Açılışı Yapıldı

Prof. Dr. İbrahim Çapak, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği ile Hemşirelik Bölümü Öğrenci Uygulama ve Araştırma Laboratuvarlarının açılışını gerçekleştirdi.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği  ile Hemşirelik bölümü laboratuvarlarının açılışı yapılarak üniversitemize kazandırıldı. Fakülte binasında yer alan her iki laboratuvarın açılışı Rektör Sayın Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz tarafından yapıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz; Özellikle sağlık alanında verilen eğitimde uygulama alanlarının oluşturulmasının büyük önem taşıdığını ifade ederek; her iki bölümün öğrenci uygulama laboratuvarlarının kurulmasında desteklerinden ötürü Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak’a teşekkür etti.

Üniversitemizin standartlarını yükseltilmesi ve eğitim kalitesini arttırması  amacıyla açılışını gerçekleştirilen  laboratuvarlarımızla  Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine fayda sağlaması amaçlanmaktadır. Üniversite olarak uygulamalı eğitime verilen önem kapsamında; Öğrencilerin, yapacakları uygulamalarla iş hayatına daha iyi hazırlanmış olarak geçiş yapmaları öncelikli hedeflerimiz arasındadır.